Dzień 30 czerwca to dla Warsztatów Terapii Zajęciowej pierwszy etap nowej wędrówki. Skoro świt wyjechaliśmy na wycieczkę w Beskid Żywiecki. Po zakwaterowaniu w miejscu docelowym (internat w Wiśle) wybraliśmy się na zwiedzanie legendarnej skoczni im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Dla dużej części uczestników wyprawy było to bardzo duże przeżycie, gdyż wjeżdżaliśmy kolejką linową na wysokość 140m nad ziemią. Wycieczkowicze jednogłośnie stwierdzili, że warto było przeżyć chwile grozy. Dzień pełen wrażeń zakończyliśmy tradycyjnie dyskoteką.

Drugiego dnia, zaraz po pysznym śniadanku wyruszyliśmy na zwiedzanie Żywca. Zostały przed nami otwarte bramy Browaru Żywieckiego,  w którym odsłonięto tajniki piwowarstwa, a także zabrano nas w podróż w czasie w tamtejszym muzeum. Odwiedziliśmy karczmę z 1856 roku oraz bufet z czasów wojennych.  Następnie zwiedziliśmy zamek w Żywcu i znajdujące się w nim Muzeum Miejskie. Popołudnie to kolejna dawka mocnych wrażeń – wjazd kolejką wagonikową na górę Żar i pokaz paralotniarzy.

Nazajutrz celem naszej wyprawy stała się Węgierska Górka i Fort Wędrowiec, z którego ruszyliśmy do Koniakowa podziwiać koronkowe dzieła sztuki. W muzeum regionalny w Istebnej rodowity góral przybliżył nam realia życia, jakie toczyło się na tych terenach 200 lat temu. W drodze powrotnej do Wisły odwiedziliśmy Muzeum Sportowe Adama Małysza. Natomiast po kolacji spacerowaliśmy po zaporze wodnej nad malowniczym jeziorem czerniańskim.

Ostatni etap naszej podróży to Ustroń i zdobywanie góry Czantoria, na której mogliśmy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki z położonej na wysokości 1000m nad ziemią wieży widokowej.

Nasyceni wrażeniami i pełni nowych doświadczeń wróciliśmy bezpiecznie do domu.