Tereny północno- wschodniej Polski to obszar długo nie poznany przez podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej. Miało się to jednak zmienić 28 sierpnia, kiedy to wyruszyła kolejna ekipa wycieczkowa złożona w głównej mierze z osób niepełnosprawnych. Zwiedzanie podróżnicy rozpoczęli od sławnego Mrągowa- zobaczyli amfiteatr nad jeziorem Czos, gdzie odbywają się Pikniki Country, miasteczko westernowe Mrongoville, zabytkowe kamieniczki miasta. Po dotarciu do miejsca noclegowego warsztatowa ekipa rozlokowała się w urokliwych domkach kempingowych Ośrodka Wypoczynkowego „Piecki”. Po smacznej kolacji, w ciepłą mazurską noc czekała na wszystkich niebywała atrakcja- zabawa taneczna przy ognisku i muzyce „na żywo” nad jeziorem Wągiel.

Po zasłużonym odpoczynku i obfitym śniadaniu rozpoczął się drugi dzień mazurskiej eskapady. W Sanktuarium w Świętej Lipce można było zobaczyć i wysłuchać koncertu organowego oraz poznać niezwykłą historię tegoż miejsca. W drodze do Gierłoży turyści wstąpili na chwilę do zamku krzyżackiego w Kętrzynie i  wysłuchali fascynującej opowieści tamtejszego przewodnika. Wielkie wrażenie wywarł na grupie zachowany częściowo Wilczy Szaniec- siedziba Hitlera, najtajniejszy obiekt z czasów II wojny światowej. Po powrocie do Piecek uczestnicy wycieczki dzielili się wrażeniami odpoczywając nad pięknym jeziorem, nad którym leży ośrodek. Wieczór natomiast upłynął na wspólnym śpiewaniu karaoke.

Trzeciego dnia pogoda sprzyjała na zaplanowany wcześniej rejs statkiem po kanale Jeglińskim i  jeziorze Śniardwy. Przygoda rozpoczęła się w miejscowości Ruciane-Nida, gdzie nasi wycieczkowicze wsiedli na statek Faryj III. Dwugodzinny relaks na pokładzie był bogato  kraszony przepięknymi widokami zielonych nadbrzeżnych terenów i bielących się żagli. Niebywałą ciekawostką rejsu okazała się położona na wodnym szlaku śluza Karwik. Uwieńczeniem wyprawy było zwiedzanie perełki Pojezierza Mazurskiego-Mikołajek.

Atrakcją popołudnia stało się wspólne zbieranie szyszek i mecz siatkówki, a wieczoru- pieczenie kiełbasek przy ognisku pożegnalnym.

W dniu wyjazdu turystom z Ryk udało się jeszcze zwiedzić malowniczo położony w Puszczy Piskiej  Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Był to ostatni punkt wycieczki-zostało mnóstwo ciekawych zdjęć (zapraszamy do galerii) i cudownych wspomnień.