9 października – korzystając z pięknej pogody – wybraliśmy się na kolejną wycieczkę. Tym razem podziwialiśmy uroki jesieni w Muzeum Wsi Lubelskiej oraz w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie.

W Muzeum Wsi Lubelskiej mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska jak wyglądała dawna wieś lubelska, jak 100 – 200 lat temu wyglądały domy mieszkańców wsi, małego miasteczka czy rodów szlacheckich. Poznaliśmy dawny sprzęt i narzędzia rolnicze. Dowiedzieliśmy się, czym zajmowała się ludność wiejska , poznaliśmy min. pracę młynarza, garncarza, kowala.

Kolejnym etapem naszej wycieczki było zwiedzanie Ogrodu Botanicznego UMCS, który przywitał nas malowniczym jesiennym krajobrazem, bogactwem i różnorodnością gatunków roślin oraz panującym wokół spokojem i ciszą. Piękna słoneczna pogoda zachęcała do wędrówek alejkami ogrodu, tunelami utworzonymi pod koronami drzew, kamienistymi ścieżkami. Zwiedzając ogród botaniczny byliśmy zachwyceni jego pięknem. Urzekła nas niesamowita sceneria ogrodu, wspaniałe kompozycje, bajeczne kolory i cudowne zapachy. Z zaciekawieniem podziwialiśmy wodospady, strumyki, stawy oraz wspaniałą roślinność wokół nich. Wrażenia były niezapomniane co malowało się na szczęśliwych obliczach naszych Uczestników.

Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni i ubogaceni w wiedzę z tak interesującego nas świata historii i przyrody.