Wielkanoc to najradośniejsze ze Świąt. Wielki Tydzień to czas porządkowania nie tylko domów, ale i własnego wnętrza. To, co szczególne i piękne w tych świętach   to atmosfera – ciepła rodzinnego, refleksji oraz radości.

 

Wielkanocne spotkania to już tradycja, bowiem jest to doskonała okazja nie tylko do poznania się bliżej, ale także do wspólnego spędzenia czasu. Czasu, którego tak często brakuje.

 

W Wielki Czwartek 21 kwietnia 2011 roku w naszym Warsztacie odbyło się spotkanie wielkanocne. Oprócz uczestników, ich rodziców i pracowników udział w nim wzięli również inni zaproszeni goście:  Wicestarosta Powiatu Ryckiego p. Tadeusz Oryl, Dyrektor PCPR w Rykach p. Teresa Flak, ks. Marcin Budzyński  – wikariusz z ryckiej parafii oraz Zarząd Koła PSOUU Rykach.

 

Występ artystyczny naszych uczestników wprowadził nas w świąteczny nastrój. Droga krzyżowa w ich wykonaniu bardzo wzruszyła obecnych.

 

Pani kierownik WTZ Bożena Wasilewska podziękowała za występ oraz złożyła świąteczne życzenia. Następnie głos zabrali pozostali zaproszeni goście. Później podzielono się jajkiem, składając sobie nawzajem najserdeczniejsze życzenia.

Na naszym stole królowało oczywiście jajko, które od wieków uważane jest za symbol początku i źródło życia, żurek przygotowany przez uczestników pracowni gospodarstwa domowego, sałatki oraz ciasta upieczone przez rodziców.

 

Spotkanie przebiegło w miłej i bardzo rodzinnej atmosferze.