Tegoroczne spotkanie wigilijne w naszej placówce miało nieco inny charakter niż w latach poprzednich, składało się z dwóch równie doniosłych  części. Okazją do świętowania i zadumy było bowiem nie tylko narodzenie Chrystusa, ale również przypadająca w tym roku 10 rocznica powstania Warsztatów Terapii Zajęciowej w Rykach! Po serdecznym powitaniu przez panią Kierownik zebrani rodzice, sponsorzy i przedstawiciele władz mieli okazję zobaczyć jak to się wszystko zaczęło… Krótki rys historyczny powstania placówki w 2003r  uzupełniony  prezentacją multimedialną uświadomił wszystkim jak wiele lat jesteśmy już razem, jak wiele się zmieniło, ile ciekawych rzeczy się wydarzyło.

Wspólnie wspominaliśmy proces rozbudowy budynku, najważniejsze uroczystości, wydarzenia,  członków kadry i uczestników, których już z nami nie ma…Mieliśmy okazję jeszcze raz zobaczyć miejsca, które odwiedziliśmy podczas licznych wycieczek w różne regiony Polski.

Po chwilach zadumy nadszedł czas na drugą część uroczystości.  „Legenda o choince” zagrana przez naszych uczestników i pracowników wprowadziła zebranych w świąteczny nastrój. Klimat Bożego Narodzenia podkreśliła  przygotowana przez kadrę z wielką dbałością o szczegóły scenografia, kostiumy i oprawa muzyczna. Radosny finał imprezy zapewniła wizyta naszych warsztatowych kolędników.