PRZYSTANEK TALENTOWO czyli artystycznych wojaży ciąg dalszy…

20 maja 2016 roku o poranku grupa podopiecznych wraz z opiekunami wyruszyła na Wojewódzki Przegląd Twórczości Artystycznej Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy im. Św. Franciszka z Asyżu w Kęble. Grupa Teatralna „Kreska” oraz dwóch solistów: Małgorzata Ragan i Tomasz Dziubak –  na deskach Nałęczowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali : występ wokalno-taneczny „Polskie Dziewczyny” , krótką formę teatralną pt „Bajka o uczuciach” oraz dwie piosenki ,co zaowocowało II miejscem w Wiosennych Konfrontacjach Teatralno- Muzycznych „Przystanek talentowo”. Uhonorowani i pełni wrażeń artyści z Ryk zostali ugoszczeni przez kadrę i podopiecznych ośrodka w Kęble obiadem, dyskoteką , ogniskiem integracyjnym no i oczywiście wygodnym noclegiem w nowym internacie ośrodka.

Przed wyjazdem z malowniczo położonego Kębła udało się grupie z Ryk pod przewodnictwem  wychowanków SOSW i ich opiekunów zwiedzić jego piękne okolice i sąsiadującą Wąwolnicę, min.: stadninę koni, zabytkowy cmentarz i fantastyczne wąwozy lessowe. Zmęczeni ale pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Ryk.

P.S. Wielkie podziękowania i wyrazy uznania dla organizatorów „Przystanku Talentowo” (zwłaszcza p. Renacie Kruk) za miłą atmosferę i świetnie zorganizowaną imprezę. Chętnie wrócimy tu za rok.

Uczestnicy i Pracownicy WTZ w Rykach.