Pracownia Witrażu

W Pracowni Witrażu uczestnicy WTZ nabywają i doskonalą umiejętności w zakresie artystycznej obróbki szkła. Wykorzystujemy techniki artystyczne polegające na łączeniu elementów z kolorowego szkła a także komponowaniu go z innymi materiałami plastycznymi. Techniki te umożliwiają tworzenie ze szkła przedmiotów dekoracyjnych a także użytkowych. Są to ozdoby płaskie i przestrzenne – zawieszki, zegary ozdobne, biżuteria, mozaiki, lampiony, lampy itp. W naszej Pracowni tworzymy również rysunki na szkle przy użyciu farb do szkła. Powstałe prace zdobić mogą ściany, okna, drzwi i inne miejsca, być elementami ozdobnymi każdego pomieszczenia – odznaczają się interesującą kompozycją barw oraz kształtów.

Wykonując wiele ciekawych wytworów wymagających cierpliwości i dokładności – uczestnicy Pracowni Witrażu rozwijają zdolności manualne oraz wyobraźnię artystyczną. Uczą się i doskonalą umiejętności posługiwania się specjalistycznymi narzędziami min. takimi jak: nóż do szkła, różnego rodzaju obłamywacze, szlifierka, lutownica i inne. Zajęcia w pracowni kształtują umiejętność pracy w zespole, odpowiedzialność za powierzone obowiązki i narzędzia a także uczą racjonalnie i ekonomicznie wykorzystywać posiadane materiały – a więc umiejętności bardzo przydatne na otwartym rynku pracy.

Wytwory naszej Pracowni spotykają się z dużym zainteresowaniem wśród osób odwiedzających WTZ a także mających okazję zetknięcia się z pracami naszych uczestników na różnego rodzaju wystawach i kiermaszach. Prace uczestników Pracowni Witrażu świetnie sprawdzają się również jako upominki dla osób zaprzyjaźnionych z Naszymi Warsztatami, sponsorów i darczyńców.