„KRESKA” (znów) na podolańskich deskach.

„KRESKA” po raz kolejny dała nam wielki powód do dumy. W czerwcu nasi artyści wzięli udział w „XVI Festiwalu Piosenki  i Form Twórczych Osób Niepełnosprawnych” w Podolanach. W festiwalu wzięło udział 21 zespołów i artystów niepełnosprawnych  reprezentujących WTZ-y, ŚDS-y, DPS-y i koła działające przy ośrodkach kultury z całej Polski – od Szczecina poprzez Ryki do Zakopanego włącznie. Uczestnicy zaprezentowali popularną piosenkę marynarską-szantę pt: „Przechyły” oraz piosenkę literacką pt: „Oddam zegar” , którą oczywiście wykonał Tomasz Dziubak.

Jury festiwalowe doceniło ciekawą aranżację i niebanalną oprawę scenograficzną piosenek. Grupa wokalno-teatralna KRESKA powtórzyła ubiegłoroczny sukces.  Występ został uhonorowany wyróżnieniem – Maską Podolańską za najlepsze wrażenie artystyczne.

Dużo radości i niewątpliwy powód do dumy dał nam również Michał Parzyszek, który zajął 1 miejsce w dwóch towarzyszących Festiwalowi konkursach plastycznych pt: „Moje wymarzone wakacje” oraz  „Życie bez alkoholu”. Za swoje prace Michał otrzymał dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

Nawet pogoda która płatała figle nie była w stanie zepsuć nam tak dobrych humorów. Pomimo niesprzyjającej aurze podziwialiśmy kolejne występy uczestników festiwalu i zaproszonych gwiazd. Były to między innymi kolorowe występy, wzbudzającego niemały entuzjazm wśród uczestników zespołu pieśni i tańca ludowego z Ukrainy. Świetną zabawę zapewnił zespół EKG porywając wszystkich do tańca, a na zakończenie festiwalu wystąpił znany zespół rockowy „Skazani na bluesa” wykonujący nieśmiertelne i wszystkim dobrze znane przeboje zespołu Dżem.

Bardzo miło nam jest się pochwalić kolejnym sukcesem artystycznym naszych Warsztatów. Serdecznie zapraszamy do relacji fotograficznej z tego  niezapomnianego wydarzenia.