Dni Godności Osób z Upośledzeniem Umysłowym w tym roku Warsztaty Terapii Zajęciowej świętowały 28 i 29 maja. To niezwykle ważne dla naszych podopiecznych wydarzenie rozpoczęło się tradycyjnie mszą świętą, sprawowaną w kościele Najświętszego Zbawiciela specjalnie dla osób niepełnosprawnych, ich rodziców i terapeutów.

Po powrocie na teren placówki i ciepłym powitaniu zebranych przez panią kierownik Bożenę Wasilewską rozpoczęła się artystyczna część uroczystości. Grupa uczestników WTZ wspomagana przez terapeutów zabrała gości w symboliczną podróż przez morze życia, w którym najważniejsza jest miłość do drugiego człowieka. Historia Bruno Ferrero pt „Uczucia”, wzbogacona starymi polskimi utworami muzycznymi i oprawiana piękną scenografią wywołała wielkie wzruszenie i zadumę wśród widzów.

Jako kontynuację wątku podróży grupa taneczna naszych warsztatów zaprezentowała regionalne tańce europejskie w korowodzie tanecznym „Jedzie pociąg z daleka”. Brawurowe wykonanie tańców min z Grecji, Rosji, Czech nagrodzone zostało sowitymi brawami. Uzupełnieniem tematyki wędrówek było zaproszenie do oglądania przygotowanej specjalnie dla naszych gości fotograficznej mapy podróży Warsztatów Terapii Zajęciowej „Nasze Szlaki”.

Ukoronowaniem dnia była kulinarna część uroczystości, którą rozpoczęła prezentacja regionalnych smakowitości z całej Europy przygotowana przez pracownię gospodarstwa domowego. Kolejna niespodzianką dla zgromadzonych był pokaz kuchni molekularnej prowadzony przez specjalnego gościa, mistrza Polski w Carvingu i mistrza Europy podawaniu karpia, pana Marka Rybackiego. Następnie wszyscy zaproszeni goście, rodzice, przedstawiciele władz lokalnych i uczestnicy mogli spróbować przygotowanych pyszności.

Drugi dzień naszego święta był już bardzo kameralny, swojski- grillowanie, słodki poczęstunek i zabawa taneczna dla podopiecznych naszej placówki.