„Ahoj, Wilki Morskie!”- takim zawołaniem powitaliśmy wszystkich zgromadzonych na sali rehabilitacyjnej, która na ten jeden wyjątkowy dzień zamieniła się w tawernę „Korsarz”. W atmosferę żeglarsko-pirackiej imprezy
wprowadził wszystkich starannie i z dbałością o szczegóły przygotowany przez pracowników WTZ wystrój placówki. Wspólnie odśpiewane szanty i prowadzone przez panią kierownik tańce pirackie oficjalnie rozpoczęły karnawałowe szaleństwo.

Taneczne pląsy piratów i żeglarzy co pewien czas przerywano tematycznymi konkursami, a osoby, które się do nich zgłosiły m.in. „stawiały żagle” (przeciąganie liny), doświadczyły „kołysania pokładu nad morzem z rekinami” (bieg po kładce), brały udział w „bitwie morskiej”, „sprzątaniu pokładu” i wielu innych żeglarskich atrakcjach. Część śmiałków odważyła się przejść tradycyjny obrzęd „otrzęsin i chrzest morski po przekroczeniu równika”, a wszystko to w obecności boga mórz Neptuna, w którego wcielił się jeden z pracowników.

Wielkiej radości dostarczyła też „wyprawa piratów

po skarb”, w której uczestniczyły drużyny z Ryk i zaprzyjaźnionych warsztatów z Dęblina, a także zabawy w „łowienie ryb” i „ratowanie człowieka za burtą” (zapraszamy do galerii).

 

Dziękujemy wszystkim za niezwykłe stroje, dobry humor i zaangażowanie, a przyjaciołom z Dęblina , za to, że chcieli przeżyć to wszystko z nami.